Analüüsisin Gisela kodulehte. Gisela kodulehe valisin sellepärast, et tema valitud teema oli huvitav ja eripedagoogilises valdkonnas tähtsal kohal.
Eelneva kokkuleppe kohaselt koosnes Gisela koduleht kolmest omavahel lingitud failist ja olemas on ka kolm asjakohast pilti ja nõudmisele vastav, sest omavad CC-litsentsi. 
Oluline on lehekülje standardsust kontrollida kasutades validaatoreid. Valida võib veebipõhised (vastav veebileht, kuhu sisestatakse kontrollitava lehe aadress) või ka iseseisvate programmidena arvutisse installitavad. Gisela kasutas validaatorit aadressil Validaator W3C, mida kasutasin ka Gisela kodulehe kontrollimiseks. (Kikkas, 2009). Kõik kolm lehekülge valideerusid probleemideta. Allikad oli palju ja kõik olid õigesti viidatud. Viidete tekstid peavad olema arusaadavad ning olema mingi tähendusega ka neid ümbritsevast tekstist eraldi lugedes.
Lehekülgede sisu oli väga huvitav. Kõik kolm lehekülge andsid põhilise ülevaate vaimupuudega inimestest, välja on toodud vaimupuude liigid ja arendusrühmade kirjeldused. Lehe struktuur peab olema mõistlik, kõik põhikomponendid (päis, keha jne) paigas (Kikkas, 2009). Gisela koduleht vastab eelnevatele nõudmistele. Lehekülje üldmulje oli väga hea. Hästi struktueeritud, alateemad selgelt eristatavad ja kasutatud on õigeid kirja suuruseid. Heal leheküljel peaks olema värvigamma piisavalt kontrastne, mis Gisela leheküljel ka oli- must-valge lahendus. Piltide autorid olid küll ilusti ära märgitud ja pildid lähevad väga hästi kokku teemaga. Kogu graafiline materjal on varustatud alternatiivtekstiga (alt="kirjeldus").
Gisela kodulehekülg oli väga huvitav, hariv ja meeldiv lugemine nii mulle kui ka erivajadustega inimestele, kellel oleks soov seda lugeda.

Kasutatud allikas: Haridustehnoloogia ja erivajadustega inimesed. Kikkas, K. (2009). Ligipääsetav Internet. [2012, september, 27]. http://beta.wikiversity.org/wiki/Haridustehnoloogia_ja_erivajadustega_inimesed/Ligip%C3%A4%C3%A4setav_Internet



Leave a Reply.